Merci Éminence!
God bless you!

Dziękujemy za Twój podpis!

Rezygnacja gwinejskiego kardynała Roberta Saraha z urzędu Prefekta Kongregacji Kultu Bożego została przyjęta przez papieża Franciszka. Podziękujmy wspólnie kardynałowi za jego wspaniałą i odważną posługę, w tak trudnych dla Kościoła czasach oraz za dbałość o świętą liturgię katolicką.

 

„Papież zaakceptował moją rezygnację z urzędu Prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, po ukończeniu 75 roku życia. Jestem w rękach Boga. Tylko Chrystus jest skałą. Wkrótce zobaczymy się ponownie w Rzymie lub gdzie indziej” – poinformował 20 lutego kardynał Robert Sarah.

 

Gwinejski kardynał znany był ze swej wierności Kościołowi Chrystusowemu. Z wielką miłością pielęgnował również liturgię, która jest centralnym punktem życia każdego katolika. Robił wszystko, co w jego mocy, aby liturgia była piękna i godna. Kardynał Sarah zawsze wykazywał się obroną niezmiennej nauki Kościoła katolickiego. W trudnych dla Kościoła czasach był przykładem nie tylko ortodoksji, ale i ortopraksji.

 

I choć niejednokrotnie padał ofiarą ataków i upokorzeń, nigdy nie wyrzekł się wierności tradycji, Pismu Świętemu, nauce na temat nierozerwalności małżeństwa i społecznemu nauczaniu Kościoła.

 

Podziękujmy wspólnie kardynałowi Sarahowi za jego posługę i zapewnijmy go o naszej modlitwie w jego intencji.